Vodhi diamantët me vlerë 333 mijë euro, arrestohet shqiptari

Publikuar tek: bota, më 18:12 29-01-2019 Vodhi diamantët me vlerë 333 mijë euro, arrestohet shqiptari

Gjatë mëngjesit të sotëm është zhvilluar seanca gjyqësore e  një shqiptari  të arrestuar një vit më parë.

Begtash Muka, 27 vjeç është akuzuar se kishte vjedhur një dyqan bizhuterish në qytetin Sliema të Maltës.

Vlera e bizhuterive të vjedhura kapte shifrën e 333 mijë eurove.

Ai gjithashtu gjatë kësaj grabitje ka plagosur tre persona.

Inspektori James Grech akuzoi shqiptarin për vrasje në tentativë, vjedhje të rënduar, dëmtime kriminale, arrestim të paligjshëm, duke plagosur lehtë tre persona, duke shkaktuar frikë nga dhuna, duke mbajtur armë zjarri gjatë kryerjes së një krimi dhe duke mbajtur një armë pa leje.

Vëllai i autorit, Daniel Muka  po ashtu ka qenë i arrestuar më herët për tentative për vrasje të një polici.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011914968490601
array(1) { ["section"]=> string(66) "vodhi-diamantet-me-vlere-333-mije-euro-arrestohet-shqiptari-150804" }