Vodhi lekët në Kishë, arrestohet 40-vjeçari

Publikuar tek: aktualitet, më 09:08 25-06-2015 Vodhi lekët në Kishë, arrestohet 40-vjeçari Kisha “Ungjillëzimi i Hyjlindëses Mari”

Policia e Sarandës ka vënë një prnga një 40 vjeçar, i cili akuzohet për “Vjedhje”. Bujar Kalemi banues në Zhapokikë-Tepelenë akuzohet se ka vjedhur disa para, në Kishën Ungjëllore të qytetit të Delvines, ku nuk dihet shuma, pasi parate ishin të grumbulluara në kontributet që mblidhte Kisha.Për këtë vepër penale të kryer më 17 korrik 2014, 40 vjeçari Kalemi është dënuar me 3 muaj burg.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « LAJMI I FUNDIT/ Policia gjen në Lazarat, një granatë, 100 gëzhoja dhe 10 vatra zjarri
Kundërshtoi forcat e policisë arrestohet shoferi, pasi u kap pa leje drejtimi »
Article Logic
Execution time: 0.012666940689087
array(1) { ["section"]=> string(48) "vodhi-leket-ne-kishe-arrestohet-40-vjecari-14604" }