Vodhi pensionin e invaliditetit të 90 personave, 2 vite burg për ish-postjerin

Publikuar tek: aktualitet, më 09:53 14-07-2015 Vodhi pensionin e invaliditetit të 90 personave, 2 vite burg për ish-postjerin

Gjykata e Matit ka dënuar me 2 vite burg ish punonjësin e Shërbimit Postar në Mat, për vjedhjen e 90 pensioneve të invaliditetit me vlerë totale 1.2 milionë lekë në nëntor të 2014-ës.

Prokuroria e Matit kërkoi dënimin e tij me 5 vite burgim, pasi nga hetimet ka rezultuar se shtetasit Xhomara, në muajin nëntor 2014, pasi ka marrë rreth 1.2 milionë lekë të reja nga filiali i postës Mat për t’i shpërndarë tek përfituesit që banonin në fshatrat e komunës Rukaj, është larguar drejt Italisë me shumën e parave të vjedhura. 

Pasi u konstatua vjedhja, drejtuesit e filialit të Posta Shqiptare në Mat, kanë dorëzuar kallëzim penal kundër ish-punonjësit Xhomara”, thuhet në njoftimin e Prokurorisë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 71 vjeçarja: Djalin e mbyta se ishte i pirë dhe më kërkonte para, më kërcënoi me thikë
Aksident automobilistik në Korçë, plagosen rëndë dy persona »
Article Logic
Execution time: 0.015277147293091
array(1) { ["section"]=> string(83) "vodhi-pensionin-e-invaliditetit-te-90-personave-2-vite-burg-per-ish-postjerin-16120" }