Vogëlushi 7-vjeçar punon 2 VITE duke shitur limonadë për të blerë një kalë, shpërthen në lot kur zbulon surprizën (Video)

Publikuar tek: bota, më 17:55 14-10-2016

Me vetëm 20 cent një shishe, për dy vite rresht vogëlushi kurseu lekët për të blerë ponin e vogël.  Paratë që mblodhi nga puna bashkë me paratë që mori për Krishtlindje, për ditëlindjen e tij, nga "Zana e Dhëmbit", Sebastian arriti të kursente 3000 dollarë.

Për shkak të motivimit të tij, punës së vështirë prindërit e tij e shpërblyen me Tom Boy-n, një kal të vogël nga Uellsi këtë të martë.

“Jemi përpjekur shumë që ta ruajmë surprizën”,tha nëna e Sebastianit, Juliana Lucas për Daily Mail.

“Unë e fsheha atë në stalla dhe u përpoqa ta çoja Sebastianin ta shihte por pa u prishur surpriza”, -tha nëna e tij.

Momenti kur Sebastian zbulon ponin e vogël është shumë prekës. Ai shpërthen në lot kur sheh që ëndërra e tij është realizuar.

Vogëlushi i cili punoi dy vite duke bërë limonadë dhe duke e shituar më pas arriti të realizonte ëndërrën e tij, të blinte Ponyn e vogël.

395A727300000578-3836201-image-a-14_1476363643941_1.jpg

3959838900000578-0-image-a-4_1476358058656.jpg

3959BCA200000578-0-image-a-6_1476358083961.jpg3959BCA800000578-0-image-a-5_1476358075373.jpg3959BCB500000578-0-image-a-2_1476358041290_1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0042738914489746
array(1) { ["section"]=> string(124) "vogelushi-7-vjecar-punon-2-vite-duke-shitur-limonade-per-te-blere-nje-kale-shperthen-ne-lot-kur-zbulon-surprizen-video-56207" }