Vogëlushi më i famshëm në Shqipëri surprizon sërish: Ja ç’ka bërë mbrëmë (FOTOT)

Publikuar tek: kulture-art, më 09:26 05-10-2016 Vogëlushi më i famshëm në Shqipëri surprizon sërish: Ja ç’ka bërë mbrëmë (FOTOT)

Për ditë të tëra gjatë Euro 2016 ai bëri xhiron e mediave në vend por edhe atyre ndërkombëtare me foton e famshme me qeleshe dhe kaçurrelat bjonde.

Ken Krist, u fotografua nga UEFA dhe më pas u shpërnda gjithandej duke u shndërruar në tifozin më të dashur të të gjithë kuqezinjve. 

ken11.jpg

Por vogëlushi duket se ka një të ardhme të ndritur përpara pasi jo më larg se dy ditë më parë mori medaljen e Artë në kompionatin Taekwondo në Korçë.

ta.jpg

Ndërsa mbrëmë i ka mahnitur të gjithë kur është ngjitur në Teatrin e Operas dhe Baletit ku Ken Krist ka interpretuar në “Madam Batterfly”, pranë të mrekullueshmes, sopranos lirike Eva Golemi .

I vogëli Ken Krist është përshëndetur e përgëzuar edhe nga drejtorja e re e TKOB, Zana Çela.

k.jpg

k1.jpg

klev.jpg

klev2.jpg

klev1.jpg

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024681091308594
array(1) { ["section"]=> string(83) "vogelushi-me-i-famshem-ne-shqiperi-surprizon-serish-ja-c-ka-bere-mbreme-fotot-55135" }