Vokrri i dorëzon kërkesën për anëtarësim Platinisë

Publikuar tek: sport, më 16:57 09-03-2015 Vokrri i dorëzon kërkesën për anëtarësim Platinisë

Kreu i Federatës Kosovare të Futbollit, Fadi Vokrri i ka dorëzuar sot në selinë e UEFA-s kërkesën për anëtarësim kreut të këtij institucioni Michel Platini.

Përveç kësaj krerët e FFK-së patën edhe shumë takime me departamente të ndryshëm të UEFA-s si Departamenti Ligjor, Departamentin e Garave dhe Departamentin e Licencimit të klubeve dhe të tjerë.

Kohët e fundit janë shtuar zërat se Kosova është pranë anëtarësimit në UEFA, kjo e lidhur edhe me pranimin e sporteve të tjera kosovare në federatat botërore dhe europiane.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.032555103302002
array(1) { ["section"]=> string(55) "vokrri-i-dorezon-kerkesen-per-anetaresim-platinise-5383" }