Voltana Ademi e Shkodrës i kthen përgjigje Ramës: Pa koment. Nxjerr faktet e “gënjeshtërta”

Publikuar tek: politike, më 09:44 16-03-2016 Voltana Ademi e Shkodrës i kthen përgjigje Ramës: Pa koment. Nxjerr faktet e “gënjeshtërta”

Kryetarja e bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi i ka kthyer një përgjigje “plot ironi” vetëm me projekte e dokumente, kryeministrit Edi Rama.

Ky i fundit e akuzoi kryetaren e bashkisë së Shkodrës Ademi një ditë më parë nga salla e lojrave me dorë në këtë qytet, se bashkia Shkodër nuk ka dorëzuar pranë qeverisë ndonjë projekt për t’u financuar, duke i dhënë shembullin e Malësisë së Madhe, dhe duke udhëzuar që edhe Shkodra të dërgojë projekte në qeveri.

“Pa koment” shkruan Ademi duke kujtuar se në listën e projekteve që ka çuar në qeveri është “Projekti Ndërtimi i rrjetit te kanalizimeve te ujrave te zeza ne lagjen “Mar Lula” me vlerë 190.000.000 lekë” me skemën përkatëse. Por edhe Projektet e aplikuara për financim ne Programin e insfrastrukturës vendore pranë Komitetit të zhvillimit të rajoneve, në shkurt 2016.

Ndërkohë, listës së fotove të publikuara janë fondet që ka marrë në mars 2016 nga komiteti I zhvillimit të rajoneve, vetëm me 3 përqind.

a1.jpg

a2.jpg

a3.jpg

a4.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096988677978516
array(1) { ["section"]=> string(93) "voltana-ademi-e-shkodres-i-kthen-pergjigje-rames-pa-koment-nxjerr-faktet-e-genjeshterta-35217" }