Voltana Ademi i “tregon dhëmbët” Ramës : Të ndryshojë skema ose bëjmë LUFTË

Publikuar tek: politike, më 14:54 23-02-2018 Voltana Ademi i “tregon dhëmbët” Ramës : Të ndryshojë skema ose bëjmë LUFTË

Në mbledhjen e Këshillit Bashkiak të Shkodrës, Voltana Ademi e revoltuar ka diskutuar me anëtarët skemën e re të ndihmës ekonomike të qeverisë Rama 2 që sipas saj ka përjashtuar 2461 familje në nevojë.

Ademi i ka kërkuar qeverisë të ndryshojë skemën ose “do bëjë luftë” pasi situata siç u shpreh ajo, është shumë e rëndë.

“Nuk ka transparencë në këtë process. Po flasim për familje ekstremisht të varfëra. Vlen që të bërtasim fort. Në dy letra të derguara Gramoz Ruçit dhe Kryeministrit e kryetarëve të Grupeve Parlamentare me të njëjtën kërkesë e rëndësi për vemendje. Skema ose duhet të ndryshojë ose do të bëjmë luftë pasi nuk shoh situatë më të rendë se kjo”, u shpreh Ademi në mbledhje.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0049598217010498
array(1) { ["section"]=> string(78) "voltana-ademi-i-tregon-dhembet-rames-te-ndryshoje-skema-ose-bejme-lufte-111206" }