Von der Leyen telefonon Ramën: BE do të organizojë konferencë donatorësh për rindërtimin e Shqipërisë

Publikuar tek: bota, më 19:37 04-12-2019 Von der Leyen telefonon Ramën: BE do të organizojë konferencë donatorësh për rindërtimin e Shqipërisë Presidentja e KE, Ursula Von der Leyen

Presidentja e Komisionit Europian Ursula Von der Leyen ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin Edi Rama të cilin e ka njoftuar për donacionin prej 15 milion eurosh që KE do të japër për Shqipërinë.

Von der Leyen thotë se Bashkimi Europian nuk do të mjaftohet me kaq por do të organizojë edhe një konferencë donatorësh për të ndihmuar në rindërtimin e Shqipërisë.

“Sapo fola me kryeministrin Edi Rama dhe e njoftova atë se Komisioni Europian premton 15 milion euro për mbështetje të menjëhershme për popullin shqiptar. Për më tepër, BE do të organizojë një konferencë të donatorëve për të ndihmuar #Shqipërinë në rindërtim”, shkruan presidentja e KE, Von der Leyen.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0054500102996826
array(1) { ["section"]=> string(107) "von-der-leyen-telefonon-ramen-be-do-te-organizoje-konference-donatoresh-per-rindertimin-e-shqiperise-188414" }