Vonesat e shumta, Aviacioni Civil italian pezullon licensën e kompanisë së fluturimeve 'Fly Ernest'

Publikuar tek: aktualitet, më 13:10 29-12-2019 Vonesat e shumta, Aviacioni Civil italian pezullon licensën e kompanisë së fluturimeve 'Fly Ernest'

Aviacioni Civil italian ka pezulluar licensën e kompanisë së fluturimeve 'Fly Ernest'.

Mësohet se vendimi për pezullim do të hyjë në fuqi nga 13 janari i viti 2020.

Sakaq, bëhet me dije se shkak për pezullimin është bërë vonesat e shumta në Shqipëri-Itali.

‘Fly Ernest’ do të mbahet nën vëzhgim dhe do të monitorohet ENAC.

Në rast se realizon kërkesat dhe normativat europiane pezullimi mund të hiqet.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « KËRPUDHA e EDI RAMËS, historia e objektit që u vendos në 2015 dhe u zhduk nga protesta e dhunshme e opozitës në 16 shkurt
Aksident masiv në Golem, përplasen katër makina »
Article Logic
Execution time: 0.012786865234375
array(1) { ["section"]=> string(103) "vonesat-e-shumta-aviacioni-civil-italian-pezullon-licensen-e-kompanise-se-fluturimeve-fly-ernest-190663" }