Vonon por nuk harron, Rama kujton ndarjen nga jeta të shkrimtarit të madh

Publikuar tek: fcb-bomb, më 21:34 15-12-2017 Vonon por nuk harron, Rama kujton ndarjen nga jeta të shkrimtarit të madh

15 dhjetori i këtij viti shënon 75-vjetorin e ndarjes nga jeta të shkrimtarit dhe mendimtarit të madh shqiptar, Faik Konica.

Kryeministri Rama disa herë e ka përmnedur që ai është një ndjekës i mendimeve të Konicës dhe në këtë ditë veçantë nuk kishte se si të mungonte me një përkujtimore.

Edhe pse në mbrëmje kreu i qeverisë Rama i ka dedikuar një postim në rrjetet sociale Faik Konicës.

Në postimin e tij, Rama shkruan se në këtë vit mbarëkombëtar të Skënderbeut, vlen më shumë të ndiqen mendimet dhe ato ç'ka përcillte Faik Konica.

“Në këtë Vit Mbarëkombëtar të Gjergj Kastriotit-Skënderbeut, më shumë se kurrë meriton të kujtohet rizbuluesi i simboleve dhe gjuhës së pavdekshme shqipe, Faik bé Konitza!”,- shkruan Rama ndër të tjera.

Më poshtë postimi i plotë: 

Screenshot_20.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0090949535369873
array(1) { ["section"]=> string(79) "vonon-por-nuk-harron-rama-kujton-ndarjen-nga-jeta-te-shkrimtarit-te-madh-103234" }