Votohen aktet nënligjore për dekriminalizimin, Rama nuk ishte i pranishëm në Kuvend

Publikuar tek: politike, më 16:00 04-03-2016 Votohen aktet nënligjore për dekriminalizimin, Rama nuk ishte i pranishëm në Kuvend

Me 114 vota pro, asnjë kundër dhe asnjë abstenim janë miratuar në Kuvend aktet nënligjore për ligjin e dekriminalizimin.

Deputetët e mazhorancës dhe të opozitës kanë votuar së bashku për largimin e të inkriminuarve në Kuvend dhe administratën shtetërore.

Gjatë votimit në seancën plenar, nuk ishte i pranishëm kryeministri Edi Rama dhe asnjë nga ministrat, ndonëse këta të fundit nuk kanë të drejtë vote për arsye se kanë hequr dorë nga mandati i deputetit. 


Tashmë kemi një marrëveshje të konfirmuar mes palëve. Opozita dhe pozita kanë arritur të bien dakort për aktet nënligjore për ligjin e dekriminalizimit, ligjin e njohur ndryshe si "ligjin e figurave të pastra" që hyn në fuqi vetëm pas miratimit të akteve nënligjore të diskutura aq shumë mes palëve.

Negociatat kanë përfunduar pas debateve të shmuta dhe ndërkaq materiali është miratuar edhe nga Këshillii i Mandateve. Deputeti i PS, Taulant Balla tha se Këshillii i Mandateve i miratoi ndryshimet me unanimitet të plotë, ndërsa pritet votimi në seancën plenare të Kuvendit. 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0089991092681885
array(1) { ["section"]=> string(88) "votohen-aktet-nenligjore-per-dekriminalizimin-rama-nuk-ishte-i-pranishem-ne-kuvend-34204" }