Votohet qeveria e re në Malin e Zi, shqiptari Dritan Abazoviç merr postin e rëndësishëm

Publikuar tek: rajon, më 17:50 04-12-2020 Votohet qeveria e re në Malin e Zi, shqiptari Dritan Abazoviç merr postin e rëndësishëm Dritan Abazoviç

Parlamenti i Malit të Zi miratoi me 41 vota qeverinë e re me kryeministër Zdravko Krivokapiçin.

Ndërkohë, shqiptari Dritan Abazoviç u zgjodh zv.kryeministër pasi mbështeti koalicionin anti-Gjukanoviç.

Kujtojmë se Abazoviç mbajti një fjalim të fortë dje duke theksuar se kërkonin një raport të ri me Serbinë.

“Ju doni të na shtyni në grindje, ne nuk duam. Sa i përket marrëdhënieve me Serbinë – ne do të fillojmë nga e para. Qeveria e re duhet të ndërtojë marrëdhënie të reja. Ne nuk duam një politikë grindavece. Nëse dikush e dëshiron atë, le ta zbatojë atë. Me të gjitha vendet në rajon ne duam të ndërtojmë bashkëpunimin më të mirë të mundshëm”, tha Abazoviç.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Situata e Covid-19 në Kosovë, ka ulje të numrit të viktimave dhe rasteve pozitive në 24 orë (BILANCI)
Gjenden 5 varreza në Kizhevak të Serbisë, dyshohet se janë të personavë të vrarë gjatë luftës në Kosovë »
Article Logic
Execution time: 0.0097939968109131
array(1) { ["section"]=> string(93) "votohet-qeveria-e-re-ne-malin-e-zi-shqiptari-dritan-abazovic-merr-postin-e-rendesishem-230190" }