Votuan 47,58% e shqiptarëve, ja përqindjet e votimeve të rifreskuara në qarqe

Publikuar tek: politike, më 08:59 22-06-2015 Votuan 47,58% e shqiptarëve, ja përqindjet e votimeve të rifreskuara në qarqe Përqindjet e votimeve në qarqe, rifreskuar nga KQZ ora 07:52

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka publikuar disa minuta më parë përqindjen e pjesëmarrjes së votuesve shqiptarë në zgjedhje. Ndryshe nga shifra publikuar dje në orët e vona të mbrëmjes prej 48.62%, sot në mëngjes, shifra është në një nivel pak më të ulët.

Pjesëmarrja më e lartë në votime ka qenë në Kukës, me 57.53%, pas tij renditet Dibra dhe më pas Gjirokastra. Qarku me pjeëmarrjen më të ulët është Vlora me 37.25%.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010184049606323
array(1) { ["section"]=> string(81) "votuan-47-58-e-shqiptareve-ja-perqindjet-e-votimeve-te-rifreskuara-ne-qarqe-14315" }