Votuesja e parë Lefterie Luzi, kryetarja e KQZ-së

Publikuar tek: politike, më 07:16 21-06-2015 Votuesja e parë Lefterie Luzi, kryetarja e KQZ-së

Menjëherë pas hapjes në orarin zyrtar të kutive të votimit në orë 07:00, i pari personazh publik që ka mbërritur për të votuar ka qenë kryetarja e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, Lefterie Luzi. Luzi ka hedhur votën në kuti në orën 17:17.Lefterie Luzi ka votuar në ZAZ-në e njësisë numër 35 pranë banesës së saj.

Në prononcimin për mediat Luzi ju bëri thirrje qytetarëve që të marrin pjesë në votime për të vendosur për të ardhmen e vendit.

“KQZ ka punuar deri në orët e para të mëngjesit për krimijim  e infraktrukturës që çdo qytetar të ketë mundësinë për të votuar .Janë hapur të gjitha qendrat e votimit.Baza materiale është shpërndarë në të gjithë vendin.Sot shkoni pranë qendrave të votimit , sepse këto zgjedhje janë testi i rradhës për Shëpërinë . Gratë të jenë pjesë e votimit , sepse për herë të parë përfaqësohen me 50 % në këshillat bashkiakë. Votuesit e parë të jenë pjesë e procesit për të ardhmen e Shqipërisë. Ju uroj ditë të bukur dhe të mbarë dhe urojë ta mbyllim siç shqiptarët e kanë zakon me qytetari”, apeloi kryetarja e KQZ-së.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010276079177856
array(1) { ["section"]=> string(54) "votuesja-e-pare-lefterie-luzi-kryetarja-e-kqz-se-14173" }