Vranësira dhe reshje të herëpashershme, mësoni si do jetë moti sot

Publikuar tek: aktualitet, më 07:05 24-01-2021 Vranësira dhe reshje të herëpashershme, mësoni si do jetë moti sot

Ashtu siç është njoftuar nga data 22 deri në datën 26 vendi ynë do të përfshihet nga moti i paqendueshem.

Reshjet e shiut do të jenë prezente të herëpasherëshme gjatë gjithë këtyrë ditëve, por për tu theksuar mbetet zona veriperëndimore dhe ajo jugore ku reshjet do të jenë intensive në intervale kohore nga 6 deri në 12 orë. Kjo situatë parshikohet të sjelli prurje të larta në lumenjt kryesorë të vendit (Drini, Buna, Vjosa).

Në veri-verilindje në latësin mbi 300 metra  dhe juglindje në lartësin mbi 800 metra reshje bore kryesisht ditën e diel dhe të henë.

E gjithë kjo situatë do të shoqërohet me erë nga kuadrati i jugut me shpejtësi  mesatare 1-8m/sek,  e cila hera-herës stuhi ere përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore kryesisht me shpejtësi deri në 25-30m/sek. Deti i forcës 6-7 ballë.

auto_200a4991-19b6-4268-9495-634e9ca029a21611439810.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rrëfehet Rudina Hajdari: Ky ka qenë personazhi i njohur për të cilin kam patur fantazi seksuale
Rama e nis ditën me foto nga Maja e Shenjtë e Tomorrit »
Article Logic
Execution time: 0.010957002639771
array(1) { ["section"]=> string(72) "vranesira-dhe-reshje-te-herepashershme-mesoni-si-do-jete-moti-sot-236153" }