Vranësira, reshje shiu dhe temperatura -2C, mësoni si do jetë dita sot

Publikuar tek: aktualitet, më 07:11 02-12-2020 Vranësira, reshje shiu dhe temperatura -2C, mësoni si do jetë dita sot

Dita sot parashikohet të ketë mot me alternime vranësirash dhe intervale kthjellimesh.

Përgjatë vijës bregdetare do ketë reshje shiu të karakterit lokal me intensitet të ulët. Era nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-7m/sek, e cila hera-herës do të fitoj shpejtësi deri në 15-20m/sek, kryesisht përgjatë vijës bregdetare jugore.

Temperaturat parashikohen në:

-zonat malore -2°C deri në 9°C

-zoant e ulëta 3°C deri në 16°C

-zonat bregdetare 6°C deri në 17°C.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zv. Kryeministri i Kosovës e pranon: Vendi po shkon drejt zgjedhjeve të parakohshme
Rritja e rasteve me Covid-19, mjekja: Nga 40 persona të testuar, 30 dalin pozitivë »
Article Logic
Execution time: 0.012716054916382
array(1) { ["section"]=> string(74) "vranesira-reshje-shiu-dhe-temperatura-2c-mesoni-si-do-jete-dita-sot-229846" }