Vrasësi me pagesë që ka ekzekutuar 250 persona tregon të vetmin peng

Publikuar tek: bota, më 17:21 28-06-2017 Vrasësi me pagesë që ka ekzekutuar 250 persona tregon të vetmin peng

Richard Kuklinski, i njohur ndryshe edhe si “Njeriu Akull”, është një nga vrasësit me pagesë më famëkeq të të gjitha kohërave.

Vrasësi amerikan me pagesë, i cili e mori pseudonimin për shkak se i ngrinte viktimat për të fshehur kohën e vdekjes, u dënua për pesë vrasje.

Kuklinski e ka kryer vrasjen e parë në moshën 14-vjeçare, dhe thotë se ka vrarë gjithsej rreth 100- 250 persona.

Vrasësi gjakftohtë ka dhënë shumë intervista, ku ka folur hapur rreth ekzekutimeve që ka kryer, por në një intervistë të vitit 1991, ai ka treguar të vetmin krim për të cilin është penduar, raporton newsbomb.al.

rt5r5t7ik5t7ki7yk.jpg

“Ishte një burrë që po më lutej dhe po më përgjërohej, besoj. Gjatë thithë kohës thoshte “të lutem Zot”.

Unë i thashë se ke gjysmë ore t’i lutesh Zotit, dhe nëse Zoti zbret poshtë për të ndryshuar rethanat, do të ta kursej jetën.

Por Zoti nuk u shfaq. Dhe nuk i ndryshoi rethanat. Kaq ishte. Nuk ishte një gjë e mirë. Kjo është e vetmja gjë që nuk duhet ta kisha bërë”.

Pas 18 muajve hetime, Kuklinski, u gjet fajtor dhe u dënua në vitin 1986 për pesë vrasje.

Pasi i shpëtoi dënimit me vdekje, ai vuajti dënimin me burgim të përjetshëm. Richard Kuklinski vdiq në moshën 70-vjeçare në vitin 2007. /Newsbomb.al

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0088949203491211
array(1) { ["section"]=> string(74) "vrasesi-me-pagese-qe-ka-ekzekutuar-250-persona-tregon-te-vetmin-peng-84313" }