“Vrasësit e moshuar”, njihuni me çiftin më të famshëm të momentit

Publikuar tek: bota, më 06:50 09-09-2017 “Vrasësit e moshuar”, njihuni me çiftin më të famshëm të momentit

Në këto ditë të vështira po bën xhiron e mediave amerikane historia e një çifti të moshuar.

Ai quhet Harvey, ndërsa ajo Irma. Rastësia i ka bërë personat më të famshëm të momentit, pasi mbajnë emrat e dy uraganve vrastarë.

Harvey dhe Irma Schluter janë 103 përkatësisht 93 vjeç.

Çifti i të moshuarve jeton në Uashington dhe kanë 75 vjet të martuar, shkruan insajderi.  Harvey është 104 vjeç, ndërsa Irma 93, të dy kanë qenë dëshmitarë të disa momente historike të shekullit të kaluar, si mbërritja e njeriut në hënë, por kurrsesi nuk e kishin menduar se të dy do të ishin në faqet e para të mediave, të pagëzuar si dy uragan.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjermania “parajsa” e të gjithëve, fluks aplikimesh edhe nga amerikanët dhe britanikët
Papa Fraçesku në Kolumbi, thirrje kundër dhunës ndaj grave »
Article Logic
Execution time: 0.011514902114868
array(1) { ["section"]=> string(68) "vrasesit-e-moshuar-njihuni-me-ciftin-me-te-famshem-te-momentit-91674" }