Vrasja e 15 vjeçarit në Durrës, flet për herë të parë babai i autorit dhe bën DEKLARATËN që askush s'e priste

Publikuar tek: aktualitet, më 15:40 03-03-2018 Vrasja e 15 vjeçarit në Durrës, flet për herë të parë babai i autorit dhe bën DEKLARATËN që askush s'e priste

Artir Lala, baba i autorit të vrasjes së 15 vjeçarit ditën e djeshme në qytetin e Durrësit ka bërë reagimin e parë për ngjarjen e rëndë.

Në një deklaratë që ndoshta askush s'e priste ai pranoi që i biri është fajtor i krimit dhe që duhet të dënohet sipas ligjit.

I ati i Devis Lalës ka folur për News24 duke shprehur keqardhjen për fatkeqësinë që i ka ngjarë familjes Gjokaza.

“E ndjej dhimbjen e familjes Gjokaza.

Ju kërkojmë ndjesë atyre, edhe ne po përjetojmë një humbje. Ne kemi dërguar njerëz për t’i kërkuar falje familjes. Djali im të përballet dhe të dënohet siç e parashikon ligji.”-mësohet të jetë shprehur Artir Lala.

Armando Gjokaza mbeti i vdekur ditën e djeshme pas një goditjeje me thikë që mori në zemër nga bashkëmoshatari i tij Devid Lala në gjimnazin “Naimi Frashëri”. Gjokaza ndërroi jetë në spitalin e Durrësit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « PO NDODH/ Aksident i frikshëm në Tiranë... në të njëjtin vend ku vdiq Ergi Dini (FOTOT)
Ngjarje e rëndë: Rrihet PROKURORI brenda ambienteve të Prokurorisë, arrestohet autori »
Article Logic
Execution time: 0.012811183929443
array(1) { ["section"]=> string(115) "vrasja-e-15-vjecarit-ne-durres-flet-per-here-te-pare-babai-i-autorit-dhe-ben-deklaraten-qe-askush-s-e-priste-112084" }