Vrasja e 2 kushërinjve/ Kush është Markel Bushi, grabiti makinën me vajza në kishën e Laçit dhe qëlloi njërën (Arratisja dhe përplasja me policinë)

Publikuar tek: aktualitet, më 10:33 29-04-2019 Vrasja e 2 kushërinjve/ Kush është Markel Bushi, grabiti makinën me vajza në kishën e Laçit dhe qëlloi njërën (Arratisja dhe përplasja me policinë)

Policia ka indentifikuar tre autorët e dyshuar për vrasjen e dy kushërinjve Mikel dhe Jani Bushi. Në kërkim janë shpallur: Markel Bushi, 25 vjeç, Vinçens Bushi, 28 vjeç dhe Manuel Bushi, 23 vjeç. Mësohet se dy nga autorët janë vëllezër, Markel dhe Manuel Bushi.

Ndërkohë, Markel Bushi nuk është emër i panjohur për policinë. Ky i fundit rezulton me precedentë të mëparshëm penal.

Në vitin 2012 ai së bashku me shokun e tij, Daniel Shyti vodhën disa vajza që po shkonin në Kishën e Laçit dhe njërën prej tyre e qëlluan me armë.

Pas ngjarjes ata u arrestuan. Gjykata e dënoi Danjel Shytin me 6 vite burg në vitin 2013. Ndërkohë që Markel Bushi nisi gjykimin e tij në gjykatë duke mos kërkuar as gjykim të shkurtuar, më pas ai arriti të arratisej duke u dënuar në mungesë me 9 vite burg.

Prej vitit 2013, ai ndodhej në kërkim nga policia nën akuzën e vjedhjes me armë. Në 21 nëntor të 2017, policia organizoi një operacion për arrestimin e tij, por Markel Bushi qëlloi me armë në drejtim të efektivëve dhe arriti që të humbte gjurmët duke u arratisur.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013050079345703
array(1) { ["section"]=> string(150) "vrasja-e-2-kusherinjve-kush-eshte-markel-bushi-grabiti-makinen-me-vajza-ne-kishen-e-lacit-dhe-qelloi-njeren-arratisja-dhe-perplasja-me-policine-162240" }