Vrasja e 32 vjeçarit në Sarandë, arrestohet në Itali personi i katërt

Publikuar tek: aktualitet, më 12:42 20-07-2015 Vrasja e 32 vjeçarit në Sarandë, arrestohet në Itali personi i katërt

10 ditë pasi mori pjesë në vrasjen e 32 vjeçarit Edmond Theodhori nga Saranda, është arrestuar në Itali Gani Hysa i shpallur në kërkim nga policia shqiptare.

Pas vrasjes të bujshme në Sarandë ku morën pjesë 6 persona, 3 prej të cilëve u arrestuan, 46 vjeçari Hysa u largua në Sant’Angelo të Italisë, aty ku qëndronte prej kohësh.

Policia shqiptare kishte arrestuar më parë shtetasit Enkelejd Hysa, Ajman Zyba dhe Ylli Reci, ndërsa në kërkim tashmë janë Elion Hysa dhe Keivi Hysa.

Ata akuzohen për vrasjen e  32 vjeçarit nga Saranda për motive banale, pasi kishte komplimentuar një vajzë e cila ndodhej në shoqërinë e 6 të akuzuarve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Akademitë Shqipëri-Itali finalizojnë marrëveshjen e bashkëpunimit mes tyre
Grupi i PS vendos miratimin e projektiligjit për Arsimin e Lartë »
Article Logic
Execution time: 0.013181924819946
array(1) { ["section"]=> string(74) "vrasja-e-32-vjecarit-ne-sarande-arrestohet-ne-itali-personi-i-katert-16598" }