Vrasja e agjentit rus, Moska reagon ndaj Britanisë, dëbon agjentët britanikë nga Rusia

Publikuar tek: bota, më 12:52 15-03-2018 Vrasja e agjentit rus, Moska reagon ndaj Britanisë, dëbon agjentët britanikë nga Rusia Ish agjenti rus Sergei Skripal

Moska reagon ndaj Britanisë, e cila vendosi dje që të dëbonte 23 agjentë rus në Britani.

Moska duke mohuar të gjitha akuzat për implikim të Rusisë në vrasjen e agjentit Sergei Skripal dhe vajzës së tij, ka vendosur nga ana e vet që të dëbojë agjentet britanikë nga Rusia.

Kujtojmë se kryeministrja britanike vendosi ditën e djeshme të dëbojë 23 agjentë rus, duke e akuzuar Rusinë se fshihej pas vdekjes së Sergei Skripal e vajzës së tij.

Rusia, nga ana e saj u shpreh se do të ketë hakmarrje kundër çdo mase të re dhe se Britania e Madhe deri më tani ka ofruar vetëm "akuza të pabaza të cilat nuk mbështeten nga asnjë provë.Një zëdhënës i Vladimir Putinit tha se Rusia "hedh poshtë gjuhën e ultimatumeve", ndërsa një zëdhënëse e ministrisë së jashtme tha se Britania nuk duhet të përpiqet të kërcënojë Moskën, duke treguar fjalimin e fundit të Putinit në të cilin ai paraqiti një gamë të armëve të reja bërthamore.

Sergei Skripal dhe vajza e tij Yulia u helmuan me një agjent nervor ushtarak pranë një parku. Agjenti nervor ishte spërkatur në buqetën me lule që Sergei Skripal do vendoste te varri i të shoqes.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012899875640869
array(1) { ["section"]=> string(91) "vrasja-e-agjentit-rus-moska-reagon-ndaj-britanise-debon-agjentet-britanike-nga-rusia-113336" }