Vrasja e Aleksandër Kurtit në Belgjikë, Prokuroria kërkon 16 vjet burg për bashkëpunëtorin e Mark Frrokut

Publikuar tek: aktualitet, më 13:48 21-02-2017 Vrasja e Aleksandër Kurtit në Belgjikë, Prokuroria kërkon 16 vjet burg për bashkëpunëtorin e Mark Frrokut

Prokuroria ka shtyrë sot dhënien e pretencës për ish-deputetin Mark Frroku të akuzuar për vrasjen e Aleksandër Kurtit në Belgjikë ndërkohë që ka kërkuar dënimin me 16 vite burg për Kristian Morinën (Marinaj) i cili akuzohet si bashkëpunëtor i Frrokut.

Mësohet se gjatë seancës së sotme do të paraqitej vendimi i organit të akuzës për dënimin e Frrokut, ky i fundit mungonte dhe po ashtu edhe avokatët e tij.

Marinaj është shpallur në kërkim ndërkombëtar dhe është në listën e më të shumëkërkuarve nga drejtësia shqiptare. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Fleckenstein 60 minuta në zyrën e Metës, përfundon takimi
Arrestohet në Shkodër shoferi nga Mali i Zi: Si tentoi të korruptonte policin »
Article Logic
Execution time: 0.011143922805786
array(1) { ["section"]=> string(110) "vrasja-e-aleksander-kurtit-ne-belgjike-prokuroria-kerkon-16-vjet-burg-per-bashkepunetorin-e-mark-frrokut-69439" }