Vrasja e Azem Hajdarit, Rudina: Ne e dimë kush e ka tërhequr këmbëzën, por PSE

Publikuar tek: aktualitet, më 23:28 28-09-2020 Vrasja e Azem Hajdarit, Rudina: Ne e dimë kush e ka tërhequr këmbëzën, por PSE FotoArkive: Azem Hajdari

Rudina Hajdari, e bija e pishtarit të demokracisë Azem Hajdari ka thënë mbrëmjen e sotme se drejtësia i ka shpallur fajtorët për vrasjen e babait të saj. Sipas saj, ata e dinë kush e tërhoqi këmbëzën por jo arsyen.

“Më bën përshtypje që në cdo qytet ai ka takuar njerëz dhe i ka prekur nga afër. Ka takuar çdo lloj njeriu dhe u ka bërë ndere të ndryshme. Më çudit fakti që.. padyshim që ne e dimë ngjarje dhe kush e tërhoqi atë këmbëzën. Më çudit fakti që ky njeri që ka qenë njeriu i njerëzve, njeriu që shembi dhe shkërmoi etapën komuniste. Njeriu i dashur nga të gjithë shqiptarët. Si ka munësi, pse. Kush ka qenë ai person, ose njerëz që e kanë dashur këtë ngjarje.

Pra ajo që di unë, dihet dhe drejtësia e ka shpallur kush kanë qenë personat që e kanë tërhequr atë këmbëzën, por nuk kuptohet pse këta persona e kanë bërë këtë gjë”, tha Rudina Hajdari në Opinion.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011530876159668
array(1) { ["section"]=> string(82) "vrasja-e-azem-hajdarit-rudina-ne-e-dime-kush-e-ka-terhequr-kembezen-por-pse-222025" }