Vrasja e biznesmenit dibran te dera e shtëpisë, zulohet pista kryesore e hetimit

Publikuar tek: aktualitet, më 19:15 22-03-2018 Vrasja e biznesmenit dibran te dera e shtëpisë, zulohet pista kryesore e hetimit Viktima, Elsi Kosiqi

Mahmut Gega është i arrestuari si i dyshuar për vrasjen e Elsi Kosiqit pranë shtëpisë së tij në Dibër.

I pyetur në Polici ai ka mohuar të ketë lidhje me ngjarjen, por uniformat blu thonë se kanë siguruar mjaftueshëm prova që e implikojnë Gegën në vrasjen e 32-vjeçarit Kosoqi.

Policia po heton në një pistë kryesore për shkaqet e vrasjes, që është ajo e konkurrencës për trafielsi kokimin e lëndëve narkotike.

Autori i dyshuar ka dhënë deklarata të ndryshme sa herë është marrë në pyetje. Ai pretendon se në momentin që ndodhi ngjarja ka qenë në shoqërinë e disa bashkëmoshatarëve të tij. Por sipas Policisë, 24-vjeçari është parë në Maqellarë pasi ra nata, ku pak më vonë ndodhi edhe vrasja.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama kujtohet për Shkodrën dhe ironizon kritikuesit
Vidhnin naftë nga automjetet e TAP, arrestohen 3 punonjësit »
Article Logic
Execution time: 0.011587142944336
array(1) { ["section"]=> string(86) "vrasja-e-biznesmenit-dibran-te-dera-e-shtepise-zulohet-pista-kryesore-e-hetimit-114172" }