Vrasja e biznesmenit, revoltohet Topalli: Shkodra nën pushtetin e krimit, askush nuk i del zot

Publikuar tek: barometri, më 06:53 02-09-2018 Vrasja e biznesmenit, revoltohet Topalli: Shkodra nën pushtetin e krimit, askush nuk i del zot

Nga ngarja e fundit që ka bërë të tronditet Shkodra dhe gjithë Shqipëria, ku u vra një bisnesmen teksa kalëronte, nuk ka kaluar pa reaguar as Jozefina Topalli.

 

Deputetja është shprehur se edhe pse Shkodra është nën pushtetin e krimit, askush nuk i del zot.

Gjithashtu Topalli thotë se qytetarët e saj janë në mëshirë të krimit pasi shteti nuk i jep mbështetje.

Postimi i plotë i Jozefina Topallit:

Qyteti im eshte nen pushtetin e krimit.. dhe askush nuk i del zot! Nje tjeter i ri, nje djale 31 vjeç, baba i dy femijeve eshte gjetur i vrare ne qytetin tim, njoftojne mediat . Ajo qe po ndodh ne qytetin e Shkodres eshte e frikshme. Kaq shume te vrare . Kaq egersisht te vrare...Keshtu nuk ka ndodhur kurre ne qytetin tim. Shkodra sot eshte e braktisur nga te gjithe. Qytetaret e saj jane ne meshire te krimit. Sikur te mos i mjaftoje mjerimi e papunesia e tmerrshme, aty asgje nuk eshte me si me pare. Shkodranet jane braktisur.... nga te gjithe nga te gjithe... Qyteti im , qyteti muzikes, i gazit e fjales se embel, i gezimit te jetes, sot eshte nen terrorin e plumbave te krimit ...dhe eshte vetem! Vetem.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031431913375854
array(1) { ["section"]=> string(98) "vrasja-e-biznesmenit-revoltohet-topalli-shkodra-nen-pushtetin-e-krimit-askush-nuk-i-del-zot-132914" }