Vrasja e dyfishtë në Durrës, “Audi” i viktimave ishte “bisha” e shpejtësisë (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 13:16 26-04-2017 Vrasja e dyfishtë në Durrës, “Audi” i viktimave ishte “bisha” e shpejtësisë (VIDEO)

Ish-shefi i krimeve në Tiranë, Ervin Daliaj dhe miku i tij Juxhin Dautaj udhëtonin në momentin e atentatit me një mjet tepër luksoz dhe të testuar në Gjermani për shpejtësinë “rrufe” dhe forcën që i karakterizon këto makina.

Në këtë video të marrë në youtube shikohet se si “Audi” S8 është cilësuar si makina më e shpejtë dhe është pjesëmarrëse në garat e sportive.

Megjithatë, sipas të dhënave të deritanishme, automjeti që drejtohej nga Dautaj është bërë shoshë nga breshëria e plumbave në ecje dhe ende nuk ka një skemë të qartë të momentit të krimit. Mjeti i viktimave mësohet se ishte marrë me qira, pasi rezulton i regjistruar në emër të një personi që merret me shit-blerje automjetesh. 

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Furtuna” në Policinë e Shtetit, ikin 11 drejtorë, Vetëm një mbetet i “palëkundur” (LISTA E PLOTË)
Dorëhiqen kryepleqtë në Shkodër: Nuk mund të kontrollojmë territorin për kanabis »
Article Logic
Execution time: 0.011720180511475
array(1) { ["section"]=> string(82) "vrasja-e-dyfishte-ne-durres-audi-i-viktimave-ishte-bisha-e-shpejtesise-video-76508" }