Vrasja e dyfishtë në Laç, njëri nga viktimat ISH-FUTBOLLIST i Superiores

Publikuar tek: aktualitet, më 09:42 29-04-2019 Vrasja e dyfishtë në Laç, njëri nga viktimat ISH-FUTBOLLIST i Superiores

Njëri nga dy kushërinjtë e vrarë mbrëmë në Laç është ish-futbollist i Kategorisë Superiore. Bëhet fjalë për Kelvin Jushi, i cili vitete e fundit mbante identitetin Jani Jushi.

Në faqen zyrtare të Federatës Shqiptare të Futbollit shihet se gjatë karrierës së tij, Jushi është aktivizuar me skuadrat e Laçit, Kastriotit dhe Mamurrasit gjatë periudhës 2009-2014. Më pas ai është shkëputur nga futbolli.

Ngjarja e rëndë ndodhi mbrëmë në një lokal në qendër të Laçit, i cili thuhet se ishte në pronësi të kushërinjve. Viktima mbetën Jani (Kelvin) Jushi, 30 vjeç dhe Mikel Jushi 35 vjeç. Ndërkaq, policia ka identifikuar dy autorët e dyshuar, Markel Gjonbushi, 25 vjeç dhe Vinçens Pali (Bushi) si dhe i ka shpallur ata në kërkim.

Ngjarja ndodhi në lagjen nr.1 të qytetit të Laçit. Dy të rinjtë fillimisht mbetën të plagosur rëndë, ndërsa humbën jetën në spital pasi nuk arritën tu shpëtonin plagëve të marra.

Ende nuk dihen shkaqet e kësaj ngjarjeje, por paraprakisht dyshohen sherre të vjetra ose prishja e pazarit të drogës.

kelcc.jpg

 

kelvin-jushi-3145e5a773e832f88ffc935946ab06a380f978.jpg

 

 

 

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098199844360352
array(1) { ["section"]=> string(78) "vrasja-e-dyfishte-ne-lac-njeri-nga-viktimat-ish-futbollist-i-superiores-162235" }