Vrasja e dyfishtë në Vlorë, shoqërohen 20 persona e sekuestrohen kamerat e sigurisë

Publikuar tek: aktualitet, më 08:39 25-05-2017 Vrasja e dyfishtë në Vlorë, shoqërohen 20 persona e sekuestrohen kamerat e sigurisë

Rreth 20 persona janë shoqëruar në komisariatin e policisë së Vlorës që prej mbrëmjes së djeshme, ku një atentat me breshëri plumbash i mori jetën drejtorit të OSHEE Roland Saliu dhe drejtori i një televizioni lokal Erven Hyseni.

Ata janë marrë në pyetje nën cilësinë e dëshmitarëve për të mësuar nëse kanë dijeni mbi ngjarjen që tronditi opinionin publik.

Po ashtu, policia ka shoqëruar edhe kamerat e sigurisë për të bërë të mundur identifikimin e autorëve. Deri tani nuk dihet asgjë për atentatorët, apo motivin e krimit. Pak pas vrasjes policia ka gjetur një makinë të djegur në autostradë, e cila mendohet se u përket autorëve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shumë pranë autorit të vrasjes së Artan Cukut, gjendet prova e fortë
Droga "noton" në det, si u gjetën në plazhin e Durrësit 65 kg kanabis (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.010609149932861
array(1) { ["section"]=> string(88) "vrasja-e-dyfishte-ne-vlore-shoqerohen-20-persona-e-sekuestrohen-kamerat-e-sigurise-79892" }