Vrasja e gazetarit Khashoggi, arrestohen spiunë të dyshimtë arabë në Turqi

Publikuar tek: bota, më 18:26 19-04-2019 Vrasja e gazetarit Khashoggi, arrestohen spiunë të dyshimtë arabë në Turqi

Në Turqi janë arrestuar dy persona të inteligjencës së Arabisë Saudite pasi dyshohen se kanë lidhje me vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi.

Sipas CIA, dyshohet se gazetari u vra nga spiunët e Arabisë nga urdhërat e mbretit të Saudisë në menyrë të fshehtë.

Në BBC, shkruhet se dy spiunët janë arrestuar nga policia vendase në Antalya dhe ka akuza se ata bashkëpunojnë për të kryer trazira në Turqi.

Policia ka mbi 6 muaj që heton dy spiunët, shkruan po ashtu BBC.

Pritet që të ketë informacione të reja mbi akuzat dhe denoncimin e dy spiunëve.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012523174285889
array(1) { ["section"]=> string(80) "vrasja-e-gazetarit-khashoggi-arrestohen-spiune-te-dyshimte-arabe-ne-turqi-161084" }