Vrasja e George Floyd në SHBA, Adele bën thirrje: Zemërohuni me të drejtë

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 19:56 02-06-2020 Vrasja e George Floyd në SHBA, Adele bën thirrje: Zemërohuni me të drejtë

Këngëtarja e njohur Adele ka reaguar për vrasjen e George Floyd, pasi efektivi i policisë i vendosi gjurin në qafë deri kur ai nuk mund të merrte më frymë dhe ndërroi jetë.

Përmes një postimi në Instagram, ajo shprehet se racizmi është i gjallë ende në tërë botën.

Më tej, këngëtarja i bën thirrje qytetarëve të vazhdojnë me protestat, por të zemërohen me të drejtë.

“Vrasja e George Floyd ka dërguar valë shoku në të gjithë botën. Protestat dhe marshimet po ndodhin në të gjithë globin njëkohësisht dhe vetëm po fitojnë vrull. Pra, zemërohuni me të drejtë, por përqendrohuni! Vazhdoni të dëgjoni, vazhdoni të kërkoni dhe vazhdoni të mësoni”, shkruan Adele.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

George Floyd’s murder has sent shockwaves around the world, there are countless others that haven’t. Protests and marches are happening all over the globe simultaneously and only gaining momentum. So be righteously angered but be focused! Keep listening, keep asking and keep learning! It’s important we don’t get disheartened, hijacked or manipulated right now. This is about systematic racism, this is about police violence and it’s about inequality. And this isn’t only about America! Racism is alive and well everywhere. I wholeheartedly stand in solidarity with the fight for freedom, liberation and justice ♥️ #blacklivesmatter #georgefloyd #saytheirnames

A post shared by Adele (@adele) on

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0094718933105469
array(1) { ["section"]=> string(78) "vrasja-e-george-floyd-ne-shba-adele-ben-thirrje-zemerohuni-me-te-drejte-208831" }