Vrasja e Ibrahim Bashës, Krimet e Rënda japin dy dënime përjetë dhe 150 vite burg për "grupin e zjarrit"

Publikuar tek: aktualitet, më 17:38 21-03-2018 Vrasja e Ibrahim Bashës, Krimet e Rënda japin dy dënime përjetë dhe 150 vite burg për

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë dy dënime të përjetshme dhe 150 vite burg për 11 të pandehurit e dosjes “Lazarati 2” të njohur si “grupi i zjarrit”, pjesë e grupit kriminal, në akuzë për ngjarjet e qershorit të 2015-ës, ku mbeti i vrarë efektivi i Policisë së Shtetit, Ibrahim Basha.

Gjykata vendosi këto dënime

Bajram Bocia - Burgim i përjetshëm

Arbjon Aliko - Burgim i përjetshëm

Elvis Bocia - 35 vite burg

Alban Aliko - 20 vite burg

Klodian Selimi - 13 vite burg

Xhulio Malo - 10 vite burg

Elson Kazma - 18 vite burg

Dervish Gaba - 15 vite burg

Ruhan Hiraj - 15 vite burg

Iljaz Xhaferaj - 15 vite burg

Oltion Proko - 9 vite burg

Vendimi u prit me tensione të forta mes organit të akuzës dhe familjarëve, këta të fundit u nxorrën jashtë ambienteve nga forcat e sigurisë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vdekja e të burgosurit në Tiranë, reagon për herë të parë Drejtoria e Burgjeve: Pësoi infarkt
U shemb nga qeveria në 2015, nis rindërtimi i kishës në Dhërmi »
Article Logic
Execution time: 0.013066053390503
array(1) { ["section"]=> string(108) "vrasja-e-ibrahim-bashes-krimet-e-renda-japin-dy-denime-perjete-dhe-150-vite-burg-per-grupin-e-zjarrit-114042" }