Vrasja e Ivanoviç, Kosova i dërgon informacione të rëndësishme Serbisë

Publikuar tek: rajon, më 15:24 09-02-2018 Vrasja e Ivanoviç, Kosova i dërgon informacione të rëndësishme Serbisë

Dokumentacioni për vrasjen e Oliver Ivanoviç në Mitrovicë, është dërguar në shtetin serb. 

Këtë lajm e ka bërë të ditur ministria e Drejtësisë së Kosovës, e cila me anë të zyrës së EULEX në Boegrad, ka dërguar informacione lidhur me vrasjen e politikanit serb.

Dokumentacioni përmban një raport të autopsisë dhe një regjistër të hetimit dhe do të përcillet në Prokurorinë për Krim të Organizuar, njoftoi Ministria e Drejtësisë.

Ky material do të përcillet në Prokurorinë për Krimin e Organizuar, ka njoftuar Ministria e Drejtësisë në Serbi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksidentohet me makinë deputeti Fisnik Ismaili
Pranga tre shqiptarëve në Itali, kapen me 12 kg kokainë dhe 4.5 kg heroinë (EMRAT-FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.011443853378296
array(1) { ["section"]=> string(76) "vrasja-e-ivanovic-kosova-i-dergon-informacione-te-rendesishme-serbise-109730" }