Vrasja e Ivanoviç, mesazhe kërcënuese në Serbi: Vdekje për Shqiptarët

Publikuar tek: aktualitet, më 21:04 19-01-2018 Vrasja e Ivanoviç, mesazhe kërcënuese në Serbi: Vdekje për Shqiptarët

Vrasja politikanit serb në Kosovë, Oliver Ivanoviç, ka shkaktuar tensione të mëdha në Kosovë, por edhe në të gjithë rajonin.

Tensionet dhe gjuha e urrejtjes është rritur edhe në një qytet të Serbisë.

Në qytetin Cërvenkë janë parë grafitet anti-shqiptare të shënuara në një ndërtesë private, në pronësi të një qytetari me kombësi shqiptare.

Në këto vizatime kishte përmbajtje kërcënuese, ku shkruhet “Për gjakun e Oliver Ivanoviç, Janar 2018”. Teksa në një tjetër grafit po në këtë qytet shkruhej: “Vdekje për Shqiptarët”.

Lajmin e ka bërë të ditur agjencia serbe e lajmeve Tanjug e cila shprehet se familja shqiptare është frikësuar nga mesazhet kërcënuese.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sidrit Bejleri tregon momentin e ndarjes nga jeta të vajzës: S’ishte e thjeshtë për t’u kaluar
Parashikimi i motit për nesër, rënie e ndjeshme e temperaturave »
Article Logic
Execution time: 0.010880947113037
array(1) { ["section"]=> string(74) "vrasja-e-ivanovic-mesazhe-kercenuese-ne-serbi-vdekje-per-shqiptaret-107210" }