Vrasja e të riut në Rrogozhinë, flasin të afërmit: Shteti të jetë më vigjilent! Ka pasur ekspuls në Itali në 2007

Publikuar tek: aktualitet, më 16:52 15-09-2020 Vrasja e të riut në Rrogozhinë, flasin të afërmit: Shteti të jetë më vigjilent! Ka pasur ekspuls në Itali në 2007 FotoMontazh: Klevis Kapllani

Flasin të afëmit e Klevis Kapllanit, 33 vjeçarit që u gjet i vdekur mëngjesin e sotëm brenda makinës së tij në Rrogozhinë, në fshatin Sinaballaj.

Daja i tij ka kërkuar që shteti të marrë masa duke i bërë parapritë të tilla gjërave.

"Një vend si këtu, që kanë vënë shkurre përpara dhe të kanë bere prite, është diçka e paramenduar. E kupton si është puna? Nga shteti kërkojmë të jenë me vigjilent për këto gjëra, të marrin masa, se kur njerëzit kanë probleme, ti bëjnë paraprit këtyre gjërave", tha daja i viktimës për Report tv.

Tezja e 33 vjeçarit ka bërë me dije se i riu ka pasur një ekspuls (përjashtim nga një shtet) në Itali në vitin 2007.

"Dimë ka pasur ekspuls në Itali në 2007. E kam çun motre", ka thënë ajo për gazetarin.

Lexo edhe: https://www.newsbomb.al/zbardhet-dinamika-e-vrasjes-se-klevis-kapllanit-autoret-e-qelluan-me-14-plumba-ne-rrugen-e-shtepise-njerit-i-ra-pistoleta-ne-kanal-detaje-220459

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011941909790039
array(1) { ["section"]=> string(117) "vrasja-e-te-riut-ne-rrogozhine-flasin-te-afermit-shteti-te-jete-me-vigjilent-ka-pasur-ekspuls-ne-itali-ne-2007-220478" }