Vrasja horror në Vlorë, FLET Xhaxhai i viktimës: Goditi qentë me gurë, dhe u qëllua 4 herë me pistoletë e 3 herë me sëpatë në kokë… (DETAJE)

Publikuar tek: aktualitet, më 16:44 17-03-2018 Vrasja horror në Vlorë, FLET Xhaxhai i viktimës: Goditi qentë me gurë, dhe u qëllua 4 herë me pistoletë e 3 herë me sëpatë në kokë… (DETAJE) Momenti i arrestimit të Dilaver Veshaj, dhe sëpata e vrasjes

Një krim makabër ndodhi disa orë më parë në Gumenicë të Vlorës ku kushëriri vrau kushëririn.

Bëhet fjalë për Dilaver Veshajn i cili qëlloi për vdekje kushuririn e tij Arben Veshaj.

Sakaq, detaje të reja kanë dalë nga ngjarja e rëndë. Xhaxhai i viktimës Sotir Veshaj, ka treguar se si ndodhi vrasja, dhe ka kërkuar drejtësi nga organet përkatëse.

Mësohet se viktima fillimisht kishte qenë duke kaluar pranë stanit të Dilaver Veshajt, ku i janë sulur disa qen, që Arben Vishaj i ka larguar duke i qëlluar me gurë. Pas kësaj, 40-vjeçari ka dalë nga shtëpia dhe ka qëlluar fillimisht me një pistoletë 4 herë drejt kushuririt të tij, dhe 3 herë me sëpatë në kokë.

Xhaxhai i viktimës tregon se nuk ka pasur dijeni për një konflikt të mëparshëm mes dy të afërmeve, dhe ka bërë thirrje për drejtësi nga shteti shqiptar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arrestimi i Fran Frrokajt, funksionari i LSI i del në mbrojtje
Furtunë jo vetëm në Vlorë, shikoni ç’ka ndodhur në shëtitoren e Durrësit (FOTOT) »
Article Logic
Execution time: 0.011373996734619
array(1) { ["section"]=> string(141) "vrasja-horror-ne-vlore-flet-xhaxhai-i-viktimes-goditi-qente-me-gure-dhe-u-qellua-4-here-me-pistolete-e-3-here-me-sepate-ne-koke-detaje-113602" }