VRASJA MAFIOZE/ KRIMET E RËNDA japin vendimin: BURG TË PËRJETSHËM Denis Shtrazës

Publikuar tek: aktualitet, më 13:52 19-03-2018 VRASJA MAFIOZE/ KRIMET E RËNDA japin vendimin: BURG TË PËRJETSHËM Denis Shtrazës Denis Shtraza, i dënuar

Gjykata e Krimeve të Rënda ka marrë vendimin burgim të përjetshëm për Denis Shtrazën, i akuzuar për vrasjen e Gazmend Çollakut në janar të vitit 2016.

Gazmend Çollaku u rrëmbye dhe u vra me armë zjarri në 6 janar të 2016 edhe është gjetur një ditë më pas pa jetë në fshatin Murqin në Krujë, i hedhur në rrugë dhe me gjymtyrë të lidhura.

Gjykata e shpalli fajtor dhe vendosi “burg për jetë” për të akuzuarin Shtraza pasi sipas saj ka prova të mjaftueshme në përfshirjen e tij në krim. Denis Shtraza është cilësuar si një person të rrezikshëm i cili duhet mbajtur në një nga burgjet e sigurisë së lartë.

Denis Shtraza akuzohet se ka vrarë Gazmend Çollakun së bashku me Ervin Dalipaj, por ndaj këtij të fundit është pushuar gjykimi pasi ka mbetur i vrarë në 27 prill 2017 në një atentat pranë Sukthit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Uji mbi 1 metër, evakuohen me urgjencë nxënësit e shkollës në Durrës
Ministria e Shëndetësisë shpall datat e konkurseve për infermierët (LISTA E PLOTË) »
Article Logic
Execution time: 0.0088090896606445
array(1) { ["section"]=> string(85) "vrasja-mafioze-krimet-e-renda-japin-vendimin-burg-te-perjetshem-denis-shtrazes-113781" }