Vrasja me thikë në zemër e Idajet Dullës, ky është autori i krimit në Durrës, shofer autobusi i një fasonerie (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 16:40 19-09-2020 Vrasja me thikë në zemër e Idajet Dullës, ky është autori i krimit në Durrës, shofer autobusi i një fasonerie (EMRI) Idajet Dulla

Ngjarja e sotme e cila përfundoi me një viktimë, ka tronditur qytetin bregdetar të Durrësit.

Ka mbetur i vdekur pas një goditje me thikë në zemër, 34-vjeçari Idajet Dulla, shofer fugoni mallrash. Policia njofton se është identifikuar autori i krimit dhe është vënë në ndjekje të tij.

Ai është Arbër Koti, shofer autobusi i cili transportonte punonjës të një fasonerie, dhe mendohet se të dy janë konfliktuar më herët për çështje banale.

dulla11_copy.jpg

Mendohet se bëhet fjalë për rrugën ku kalonin, megjithatë mbetet që e gjithë dinamika e ngjarjes të zbardhet nga autoritetet përkatëse.

Idajet Dulla është nga Kukësi, por jetonte në Durrës. Ai u gjet i vdekur te shinat e trenit dhe u dërgua me urgjencë në spital nga nusja dhe mamaja, por nuk mundi të mbijetojë për shkak të plagës që kishte marrë.

dullaa.jpg

Njoftimi i Policisë:

Më datë 19.09.2020, rreth orës 15:55, në Urgjencën e Spitalit Durrës ka mbërritur i dëmtuar me mjet prerës (thikë,), shtetasi I.D., 34 vjeç, banues në Durrës, i cili si pasojë i plagëve të marra, ka ndërruar jetë. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e ngjarjes. Në lidhje me ngjarjen e mësipërme ju bëjmë me dije se Policia e Durrësit ka identifikuar autorin shtetasin A.K., dhe është vënë në ndjekje të tij.

a11_copy.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011332988739014
array(1) { ["section"]=> string(119) "vrasja-me-thike-ne-zemer-e-idajet-dulles-ky-eshte-autori-i-krimit-ne-durres-shofer-autobusi-i-nje-fasonerie-emri-220945" }