Vrasja në ish-kënetë, viktima Robert Rama në kërkim nga policia për vjedhje me armë në Tepelenë

Publikuar tek: aktualitet, më 10:08 09-06-2015 Vrasja në ish-kënetë, viktima Robert Rama në kërkim nga policia për vjedhje me armë në Tepelenë Viktima Robert Rama menjehere pas vrasjes dje ne ish kenete

Policia ka dhënë te tjera detaje lidhur me vrasjen e të riut 31 vjeçar nga Laçi në zonën e ish-kënetës në Durrës. 

Viktima është shtetasi Robert Rama dhe sic thuhet në njoftimin e policisë, ai ka qenë në kërkim nga uniformat blu. “Shtetasi i mësipërm, ka qenë shpallur person në kërkim, nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tepelenë për veprën penale ‘Vjedhje me armë’”, bënte të ditur zyrtarisht mbrëmë polica e Durrësit.

Kërkimi për të ishte shpallur në muajin mars të këtij viti, dhe policia nuk kishte mundur ta gjente, derisa arriti ta gjente, por të vrarë.

Dy persona të tjerë u plagosën nga krimi i djeshëm në mbrëmje, dhe u transportuan menjëherë në spitalin e Durrësit.

Ndërkohë që policia ka shoqëruar shumë persona për këtë krim dhe shprehet se është ende në kërkim të autorëve. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Fillon investimi 16 milion USD për rrjetin elektrik Paskuqan-Babrru
Bie nga vinçi punonjësi i portit të Durrësit »
Article Logic
Execution time: 0.0091109275817871
array(1) { ["section"]=> string(100) "vrasja-ne-ish-kenete-viktima-robert-rama-ne-kerkim-nga-policia-per-vjedhje-me-arme-ne-tepelene-13071" }