Vrasja në Tiranë, flet për herë të parë vëllai i Aldison Belulajt

Publikuar tek: aktualitet, më 10:12 23-01-2018 Vrasja në Tiranë, flet për herë të parë vëllai i Aldison Belulajt

Flet vëllai i Aldison Belulajt në lidhje me ngjarjen e rëndë që ndodhi në Tiranë. Vëllai i 23-vjeçarit ka thënë për news24 se Aldisoni dhe Ariela ishin të lidhur. Ndërsa theksoi se prindërit shkuan për ti kërkuar dorën në shtëpi.

Më pas ai ka shtuar se nuk ka patur konflikt mes tyre dhe se Aldisoni është një tip i mbyllur. Po ashtu vëllai i të riut e ka mohuar që Aldisoni të ketë kërcënuar me vrasje Arielën.

Aldison Belulaj qëlloi për vdekje me armë zjarri Ariela Muratin dhe më pas qëlloi edhe veten pranë Fakultetit të Mjekësisë. Shkak i kësaj ngjarje të rëndë u bë një refuzim ng ana e Arielës.

Aldisoni ndodhet në gjendje kritike për jetën në spitalin e Traumës. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « U përplasën me policinë kundër impiantit të mbetjeve, arrestohen 4 protestues të Fierit (EMRAT)
OSHEE jep informacion të rëndësishëm për abonetët e Tiranës »
Article Logic
Execution time: 0.0050280094146729
array(1) { ["section"]=> string(71) "vrasja-ne-tirane-flet-per-here-te-pare-vellai-i-aldison-belulajt-107600" }