Vrau 17 persona me armë, Prokuroria kërkon dënimin me vdekje

Publikuar tek: bota, më 20:46 13-03-2018 Vrau 17 persona me armë, Prokuroria kërkon dënimin me vdekje Autori i tragjedisë në Florida, Nikolas Cruz

Është zhvilluar ditën e sotme gjyqi për Nikolas Cruz, adoleshenti i cili vrau me armë zjarri 17 persona në një shkollë në Florida.

Autori nën një presion psikologjik dhe në gjendje të rënduar mendore, ka pranuar kryerjen e sulmit duke marrë përsipër akuzën e vrasjes së 17 personave me paramendim.

Pas deponimit të tij, Prokuroria e SHBA ka dorëzuar pranë trupit gjykues kërkesën e dënimit me vdekje të Cruz.

Debatet e ashpra nuk kanë munguar gjatë procesit gjyqësor.

Sulmi në shkollën e mesme në Florida është cilësuar si më i tmerrshmi që nga viti 2012.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01324987411499
array(1) { ["section"]=> string(66) "vrau-17-persona-me-arme-prokuroria-kerkon-denimin-me-vdekje-113160" }