Vrau 6 veta dhe veten, zbulohet fotoja dhe emri i autorit të kasaphanës në Kroaci

Publikuar tek: bota, më 14:29 02-08-2019 Vrau 6 veta dhe veten, zbulohet fotoja dhe emri i autorit të kasaphanës në Kroaci

Mediat kroate nxorrën publikisht foton e autorit të masakrës së përgjakshme në lagjen Kajzericë të Zagrebitmbrëmjen e djeshme.

Sipas informacioneve, autori quhet Igor Nadj, 36-vjeç me profesion taksist. Ai ishte me origjinë nga Vukovari. Nadj vrau veten pas krimit të kryer.

Hetimet e policisë nuk kanë nxjerrë të dhëna zyrtare për shkakun e krimit të pamëshirshëm ku vdiqën 6 veta (3 gra, 2 burra dhe 1 fëmijë 10 vjeç), por dyshohet se shkak ka qenë xhelozia pasi vrasësi ishte i martuar me një prej grave.

Nga masakra shpëtoi një foshnje 7-muajshe, të cilin Igor Nadj nuk e vrau.

67424618_454228848641039_8128121111125688320_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013085126876831
array(1) { ["section"]=> string(87) "vrau-6-veta-dhe-veten-zbulohet-fotoja-dhe-emri-i-autorit-te-kasaphanes-ne-kroaci-174160" }