Vrau 7 persona dhe plagosi 22 të tjerë, ky është autori që terrorizoi Teksasin

Publikuar tek: bota, më 06:07 03-09-2019 Vrau 7 persona dhe plagosi 22 të tjerë, ky është autori që terrorizoi Teksasin

Policia amerikane ka arrestuar dhe publikuar fotografinë e njeriut, të akuzuar për vrasjen e 7 personave dhe plagosjen e 22 të tjerëve në Teksas këtë fundjavë.

Seth Ator, 36 vjeç, u qëllua dhe u vra nga policia në parkun e makinave të kinemasë Cinergy në Odessa, Texas, të shtunën pasdite.

Autoritetet kanë thënë se ende nuk e kanë një motiv për ngjarjen e rëndë, por shtuan se ai do të kishte vrarë më shumë njerëz, nëse policia nuk do ta kishte qëlluar për vdekje, shkruajnë mediat ndërkombëtare, shkruan BotaSot, transmeton Newsbomb.al.

Viktimat e agresorit janë të moshave nga 15 deri në 57 vjeç.

Policia amerikane ka arrestuar dhe publikuar fotografinë e njeriut, të akuzuar për vrasjen e 7 personave dhe plagosjen e 22 të tjerëve në Teksas këtë fundjavë.

Seth Ator, 36 vjeç, u qëllua dhe u vra nga policia në parkun e makinave të kinemasë Cinergy në Odessa, Texas, të shtunën pasdite.

Autoritetet kanë thënë se ende nuk e kanë një motiv për ngjarjen e rëndë, por shtuan se ai do të kishte vrarë më shumë njerëz, nëse policia nuk do ta kishte qëlluar për vdekje, shkruajnë mediat ndërkombëtare.

Viktimat e agresorit janë të moshave nga 15 deri në 57 vjeç.

Procesverbali në internet i gjykatës tregon se i dyshuari ishte arrestuar në vitin 2001 për një vepër kundërvajtëse që nuk do ta pengonte atë me ligj nga blerja e armëve të zjarrit në Teksas.

Dëshmitarët kanë treguar se në mesin e viktimave ka edhe të rinj e studentë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013928174972534
array(1) { ["section"]=> string(84) "vrau-7-persona-dhe-plagosi-22-te-tjere-ky-eshte-autori-qe-terrorizoi-teksasin-177130" }