Vrau bashkëatdhetarin me thikë në gjoks, Gjykata angleze dënon shqiptarin

Publikuar tek: bota, më 16:36 10-03-2016 Vrau bashkëatdhetarin me thikë në gjoks, Gjykata angleze dënon shqiptarin

Një gjykatë angleze ka dënuar emigrantin shqiptar Hysni Avdyli pas shpalljes fajtor për vrasjen e një bashkëatdhetari në 16 Prill të 2015-ës.

44 vjeçari Hysni Avdyli, qëlloi me thikë në gjoks 34 vjeçarin shqiptar Asim Marku në ambientet e restorant Dolce Vita në Lea Bridge Road në Leyton, pas një konflikti verbal rreth tre orë para veprimit fatal.

Prokurori i çështjes tha se dënimi di mund të shërbejë sado pak si lehtësim për bashkëshorten e viktimës dhe vajzës e cila ishte vetëm 5 muajshe kur ndodhi ngjarja. Familja e Asimit kishte vetëm pak muaj që kishin shkuar në Angli.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Merkel për emigrantët: Nuk zgjidhet problemi duke mbyllur kufijtë
Alfano-ministrave të BE: Shqipëria nuk mund të jetë çështje vetëm e Italisë, është partner strategjik në këtë krizë »
Article Logic
Execution time: 0.010427951812744
array(1) { ["section"]=> string(78) "vrau-bashkeatdhetarin-me-thike-ne-gjoks-gjykata-angleze-denon-shqiptarin-34761" }