Vrau dhe dogji me Vodka biznesmenin grek, ky është 20-vjeçari shqiptar për të cilin familja e viktimës kërkon që të... (EMRI)

Publikuar tek: rajon, më 20:18 01-12-2020 Vrau dhe dogji me Vodka biznesmenin grek, ky është 20-vjeçari shqiptar për të cilin familja e viktimës kërkon që të... (EMRI) Indrit Lleshi

Djali që shihni në foto është Indrit Lleshi, 20-vjeçari shqiptar që vrau në mënyrë makabre biznesmenin grek.

Familja e të moshuarit Nikos Halaris, ka kërkuar që vrasësi të dënohet maksimalisht. I riu pretendoi se biznesmeni i kishte 200 euro borxh, ndaj e vrau.

“Autori i krimit ishte duke punuar në ndërtim tridhjetë metra larg hotelit. Ai i tha viktimës se i kishte para borxh, por viktima nga ana tjetër i tha atij se nuk i kishte borxh asgjë”, tha avokati i familjes së viktimës, Lefteris Gavrilis.

Mediat greke bëjnë me dije se 20-vjeçari jetonte me 2 shqiptarë të tjerë në shtëpi dhe se pas disa orësh në komisariat ka pranuar të gjithë ngjarjen dhe ka rrëfyer detajet rrënqethëse. Mediat fqinje shkruajnë se shqiptari ishte dëbuar dy herë nga territori grek.

Mësohet se i riu pas krimit makabër ka shkuar tek një shok i tij, ka ndërruar rrobat të cilat i kishte të lyera në gjak dhe më pas kishte dal për kafe, sikur të mos kishte ndodhur asgjë.

Ai ka treguar se ishte kthyr sërish në vendngjarjen ku ndodhi krimi, pasi kishte marrë telefonin e viktimës dhe e kishte hedhur në det.

"Unë punoj në Greqi për të jetuar. Kam ardhur dy here, punoj dhe i dërgoj para nënës dhe tre motrave. Pronari i hotelit më kishte borxh 200 euro. Shkova të enjten në mëngjes për t’i kërkuar paratë. Por ai nuk mi dha. Ai mori një shishe uiski dhe më sulmoi. I kapa dorën dhe e shtyva dhe pastaj ai ra poshtë, pa ndjenja, " i tha i riu shqiptar policisë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shifra alarmante në Greqi, 111 viktima dhe mbi 2000 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit
Gjykata e Apelit përgjysmon dënimin për krime lufte ndaj një serbi të Kosovës »
Article Logic
Execution time: 0.010143041610718
array(1) { ["section"]=> string(126) "vrau-dhe-dogji-me-vodka-biznesmenin-grek-ky-eshte-20-vjecari-shqiptar-per-te-cilin-familja-e-viktimes-kerkon-qe-te-emri-229817" }