Vrau dy turistët çekë, Sokol Mjacaj kërkon anulimin e vendimit “burg i përjetshëm”

Publikuar tek: aktualitet, më 09:27 01-05-2016 Vrau dy turistët çekë, Sokol Mjacaj kërkon anulimin e vendimit “burg i përjetshëm”

Sokol Mjacaj ka bërë rekurs në Gjykatën e Lartë ku kërkon anulimin e vendimit të Gjykatës së Apelit, e cila la në fuqi dënimin e dhënë më parë nga Gjykata e Shkallës së Parë për dënimin e tij me burgim të përjetshëm.

20 vjeçari u shpall fjator për vrasjen e dy turistë ceekë Michael Svatos, 27 vjeç dhe Anna Kosinova, 36 vjeçe, më 4 korrik të vitit të kaluar në afërsi të fshatit Prekal të Shkodrës.

Avokatja e Mjacajt ka deklaruar se procesi është paragjykuar që në nisje të tij dhe se ajo do e ndjekë çështjen deri në Strasburg.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031422853469849
array(1) { ["section"]=> string(85) "vrau-dy-turistet-ceke-sokol-mjacaj-kerkon-anulimin-e-vendimit-burg-i-perjetshem-39165" }