Vrau gruan dhe kunatën në sy të fëmijëve, del para Gjykatës Gazmend Musta

Publikuar tek: aktualitet, më 16:40 03-01-2019 Vrau gruan dhe kunatën në sy të fëmijëve, del para Gjykatës Gazmend Musta Gazmend Musta, Gentiana Caushaj dhe dy fëmijët

Do të dalë nesër para Gjykatës Gazmend Musta, autori i vrasjes së dyfishtë mbrëmjen e djeshme në Ballsh.

Musta do të njihet me vendimin e Gjykatës ditën e nesërme në orën 10:00.

Kujtojmë se dje rreth orës 17:00, Gazmend Musta vrau me thikë gruan e tij Gentiana Caushaj 31 vjeç dhe motrën e saj Merisa Caushaj 18 vjeç.

Vrasja e dyfishtë ka ndodhur pas një debati mes bashkëshortëve pasi gruaja kërkonte të shkonte tek prindërit e saj, ndërkohë që dyshohet se autori ishte kthyer i dehur në shtëpi pasi kishte qenë në fshatin e tij Drenovë për festa.

Kunatën e tij e kishte gjetur në shtëpi, pasi ajo kishte ardhur të merrte të motrën dhe dy fëmijët e vegjël.

Ajo ç' ka e bën edhe më të rëndë këtë ngjarje është se vrasja ka ndodhur në sy të fëmijëve të mitur.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nuk mbyllën llotot, procedohen dy biznesmenë në Tiranë
Mungesa e inkubatorëve në maternitete, moderatori: Ndërkohë shumë zyra shteti janë ri-arreduar »
Article Logic
Execution time: 0.012256145477295
array(1) { ["section"]=> string(79) "vrau-gruan-dhe-kunaten-ne-sy-te-femijeve-del-para-gjykates-gazmend-musta-147396" }