Vrau gruan dhe motrën e saj në sy të fëmijëve, zbardhet dëshmia e 34-vjeçarit

Publikuar tek: aktualitet, më 09:46 03-01-2019 Vrau gruan dhe motrën e saj në sy të fëmijëve, zbardhet dëshmia e 34-vjeçarit

Zbardhet dëshmia e Gazmend Mustës, autorit të vrasjes së dyfishtë mbrëmjen e djeshme në Ballsh.

34 vjeçari është shprehur se vrasja nuk ndodhi për shkaqe xhelozie.

"Ajo më kërkoi të shkonte te prindërit por nuk e lejova gruan pasi nuk kisha marrëdhënie të mira me vjehrrin", është shprehur Musta, sipas Report Tv.

Gjithashtu mësohet se 34-vjeçari ishte kthyer i dehur në shtëpi pasi kishte qenë në fshtine  tij Drenovë për festa.

Gazmend Musta  qëlloi për vdekje gruan e tij Gentiana Caushaj 31 vjeç dhe motrën e saj Merisa Caushaj 18 vjeç.

Vrasja e dyfishtë ka ndodhur pas një debati mes bashkëshortëve pasi gruaja kërkonte të shkonte tek prindërit e saj.

 Kunatën e tij e kishte gjetur në shtëpi, pasi ajo kishte ardhur të merrte të motrën dhe dy fëmijët e vegjël.

Ajo ç' ka e bën edhe më të rëndë këtë ngjarje është se vrasja ka ndodhur në sy të fëmijëve të mitur.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vijon largimi i emigrantëve pas festave, fluks i madh në pikat kufitare
AKSIDENT/ 'Range Rover-i' përplas motoçikletën, humb jetën motorristi »
Article Logic
Execution time: 0.011550903320312
array(1) { ["section"]=> string(83) "vrau-gruan-dhe-motren-e-saj-ne-sy-te-femijeve-zbardhet-deshmia-e-34-vjecarit-147346" }