Vrau gruan e shefit të tij, dënohet gazetari

Publikuar tek: bota, më 20:00 31-05-2019 Vrau gruan e shefit të tij, dënohet gazetari Autori i vrasjes, gazetari Ian Bailey

Gazetari Ian Bailey është shpallur fajtor në Francë pas vrasjes së Sophie Toscan du Plantier në vitin 1996 në Irlandë.

Ian Bailey u dënua në Francë për vrasjen e gruas së ish drejtorit të tij francez në Irlandë më shumë se 20 vjet më parë.

Bailey, 62 vjeç, u dënua në mungesë të vrasjes së 39-vjeçares Sophie Toscan du Plantier pas një gjykimi prej vetëm tre ditë pasi autoritetet irlandeze refuzuan dy herë ta ekstradonin atë.

Kufoma e Toscan du Plantier u gjet në një kodër të izoluar në Toormore, pranë qytetit të Schull, dy ditë përpara Krishtlindjeve në vitin 1996.

Ajo ishte bashkëshortja e aktorit të njohur Daniel Toscan du Plantier dhe vdekja e saj ka qenë një nga vrasjet më të famshme të pazgjidhura të Irlandës.

Bailey, i cili kishte jetuar tre kilometra nga znj. Toscan du Plantier, u arrestua dy herë në lidhje me vrasjen e Toscan du Plantier, por asnjëherë nuk u akuzua për shkak të mospasjes së provave.

Viktima.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01352596282959
array(1) { ["section"]=> string(50) "vrau-gruan-e-shefit-te-tij-denohet-gazetari-166455" }